Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

FAŁSZOWALI PIENIĄDZE. WPADLI.

Maj 19, 2014

   Policjanci z Jedlińska zatrzymali trzy osoby, które w kompleksie leśnym paliły fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. 23-letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za fałszowanie pieniędzy grozi  kara pozbawienia wolności aż do 25 lat.

W piątek w kompleksie leśnym w miejscowości Jastrzębia policjanci z Komisariatu Policji w Jedlińsku zauważyli troje młodych ludzi, którzy palą jakieś przedmioty. Funkcjonariusze podjechali bliżej by to sprawdzić i okazało się, że osoby te palą fałszywe banknoty o nominale 50 złotych, które kilka dni wcześniej wydrukowali. Na miejscu policjanci zatrzymali troje mieszkańców Radomia, dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat oraz 19-letnią kobietę.

50 pln 2

Podczas kontroli osobistej u starszego z mężczyzn funkcjonariusze znaleźli oryginalny banknot, który posiadał tą samą serię i numer co falsyfikaty oraz woreczek foliowy z zapięciem strunowym z zawartością suszu roślinnego. Natomiast kobieta w biustonoszu ukrywała ok. 50 sztuk podrobionych banknotów. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. 19-latka usłyszała zarzut przewożenia fałszywych pieniędzy i zastosowano wobec niej policyjny dozór. Teraz dwa razy w tygodniu będzie musiała stawiać się na komisariacie. Natomiast 23-latkowi przedstawiono zarzuty podrabiania pieniędzy i posiadania narkotyków. Decyzją sądu zastosowano wobec niego tymczasowy areszt.

KMP Radom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.