Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

MATURA 2015

Maj 8, 2015

Maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach rozpoczęli kolejną batalię…

Dzisiaj od godziny 9:00 maturzyści piszą język angielski na poziomie podstawowym. Jest to zakończenie właściwej matury pisemnej (mowa tu o języku polskim, matematyce i wybranym języku obcym) – przedmiotach, które muszą być napisane powyżej 30% żeby cieszyć się zdaną maturą. Oczywiście nie można zapomnieć, że zostają jeszcze matury ustne by osiągnąć pełny 100% sukces.

Dla większości abiturientów to nie koniec majowych zmagań z maturami pisemnymi. Jeszcze dzisiaj o godzinie 14:00 część maturzystów będzie pisało język angielski na poziomie rozszerzonym. Jutro licealistów czeka język polski i biologia na poziomie rozszerzonym natomiast już w piątek maturzyści zmierzą się z wiedzą o społeczeństwie i matematyką.

Z rozmów z maturzystami wynika jedno – tegoroczne matury są trudniejsze od wszystkich dotychczasowych próbnych arkuszy, które rozwiązywali w ramach przygotowań. Wielu z nich odczuło ulgę po wczorajszych zmaganiach z „Królową nauk” jaką jest matematyka.

Jestem zadowolona z dotychczasowego przebiegu matur. Matematyka, o którą bałam się najbardziej nie była jednak taka straszna, nieco zaskoczyła mnie matura z języka angielskiego, spodziewałam się czegoś łatwiejszego, ale mimo to uważam że napisałam ją naprawdę bardzo dobrze. Zobaczymy co przygotowali dla nas na rozszerzeniu. Najgorsze i tak jest przede mną – WOS i geografia, nie wspominając o maturach ustnych – mówiła abiturientka I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach Klaudia Strojek.

Edit (07.05.2015):

Pionki

Dzisiaj mija już czwarty dzień matur, tymczasem na próżno szukać wytchnienia dla uczniów, którzy do nich przystępują. Od godziny 9.00 ci wszyscy, którzy wyrazili swoją wole uczestniczenia w rozszerzonym egzaminie z języka polskiego stają z nim w szranki.

Wśród nich są także uczniowie z pionkowskich szkół ponadgimnazjalnych. Popołudnie to czas na dodatkowe testy na poziomie podstawowym i rozszerzonym z biologii. Maturzyści jednym głosem przyznają, że jeśli nawet na początku mieli pewne obawy w związku z egzaminami, to teraz kiedy już mają kilka testów za sobą czują się znacznie pewniej. Niestety ich przyszłość w naszym mieście nie maluje się kolorowymi barwami. Jak nam powiedziała jedna z tegorocznych maturzystek. – Po zdaniu matury zamierzam wyjechać na studia, najprawdopodobniej do Warszawy lub Krakowa. Jej zdanie nie jest w tej kwestii odosobnione.

Jeśli nic w najbliższej przyszłości się w naszym mieście nie zmieni, to z każdym kolejnym dniem będzie w Pionkach ubywać młodych i inteligentnych ludzi. Praca na nowej stacji paliw to nie jest jakiś szczyt aspiracji młodych ludzi, dodaje kolejna maturzystka.

Jutro na maturzystów czeka swojego rodzaju nawiązanie do wtorku, kiedy to część przystąpi do rozszerzonego egzaminu z matematyki. Tydzień zakończą egzaminem z wiedzy o społeczeństwie.

Nam zostało życzyć maturzystom połamania pióra.

Bartosz Chmielak

image6

image5

image4

image2

image1

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.