Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA WOŚP

Styczeń 13, 2014

Za nami 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziesiątki wolontariuszy kwestowało na ulicach całego regionu. Ponadto w wielu miejscowościach przygotowano na tę okazję całą masę atrakcji, jak koncerty, warsztaty czy aukcje nietypowych gadżetów. Sprawdziliśmy, jak wyglądał finał w akcji w poszczególnych miejscowościach i jakie kwoty udało się zebrać.

Garbatka-Letnisko

W akcji udział wzięło 29-ciu wolontariuszy z terenu gminy oraz Zajezierza i Sieciechowa.
W lokalnym sztabie, w Gminnym Centrum Rekreacji, Promocji i Sportu zorganizowano koncerty oraz pokazy tańca. W trakcie finału wylicytowano m.in. obraz Mirosława Dziedzickiego, a także wiele gadżetów z Zakładu Karnego w Żytkowicach. Wielką niewiadomą pozostała torba niespodzianka ufundowana przez wójta gminy Roberta Kowalczyka. Pani, która ją nabyła, nie chciała pochwalić się co w niej było. Łącznie zebrano 7541,46 zł.

Grójec

W Grójeckim Ośrodku Kultury zorganizowano aż 5 koncertów. Widzowie posłuchali grup SEKTOR A, MANHATTAN 44, PURPUROWY TABOR, ALSO-RAN i Lustro. Do puszek trafiło łącznie 44 555,50 zł. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. miniaturki motocykli stworzone przez przedstawicieli klubu Cobra. Misterne, ręcznie robione cacka osiągały cenę powyżej 100 zł.

Jedlnia-Letnisko

W Jedlni-Letnisko po raz kolejny zorganizowano bieg uliczny „Policz się z cukrzycą”, w którym wzięło udział 176 uczestników. Na dystansie 5 km zwyciężył Michał Jagiełło, a najlepsza wśród kobiet była Karolina Waśniecka. Ponadto rozegrano turnieje sportowe: piłki nożnej oraz siatkówki. Wśród licytowanych tego dnia gadżetów, największym zainteresowaniem cieszyły się rękawice bokserskie z autografem Krzysztofa „Diablo” Włodarczyka, które sprzedano za 260 zł. Oprócz tego uczestnicy mogli zobaczyć pokaz taekwondo zawodników z klubu TKD Jedlnia-Letnisko oraz występy dzieci z zespołów tanecznych Dans Mix i Brąz. Finał zakończył koncert grupy T.A.K.T. oraz tradycyjne „Światełko do nieba”. Łącznie zebrano 13 774,90 zł.

Foto: jedlnia.org.pl

Foto: jedlnia.org.pl

Kozienice

Kozieniczanie od rana mogli brać udział w wielu interesujących warsztatach zorganizowanych w Domu Kultury, m.in. robotyki czy rzeźby. Oprócz tego widzowie zobaczyli pokazy chemiczne, tańca, samoobrony i sztuk walki, a także koncerty i „Światełko do nieba”. Jak informują przedstawiciele sztabu z OPP Ogród Jordanowski, udało się zebrać 30 169,73 zł i sporo obcej waluty.

Foto: OPP Ogród Jordanowski

Foto: OPP Ogród Jordanowski

Owadów (Gmina Jastrzębia)

W szkole w Owadowie zorganizowano turniej tenisa stołowego, w którym wzięło udział około 120 zawodników, zarówno z terenu gminy, jak i sąsiednich miejscowości. Wśród licytowanych przedmiotów znalazło się wiele „perełek”, głównie ze świata sportu: piłka
z podpisem Marcina Gortata, koszulka z autografami koszykarzy ROSY, a także piłka którą podpisali siatkarze Czarnych Radom. Suma wszystkich datków to 4244,83 zł.

Pionki

Oprócz grup młodzieżowych i solistów ze szkół, w Miejskim Ośrodku Kultury wystąpiły zespoły Power Blues 40+ oraz Mugshots. Nie zabrakło również „Światełka do nieba”. Ciągle jeszcze trwają licytacje przedmiotów na allegro. Wśród nich znajduje się m.in. koszulka Prochu Pionki z 1973 roku, kiedy to drużyna zdobyła mistrzostwo ligi okręgowej. Do tej pory udało się zebrać około 13 700 zł.

Ursynów (Gmina Głowaczów)

W Zespole Szkół w Ursynowie zebrano 4414,08 zł. Na licytacjach pojawiły się m.in. rękawice bokserskie z pojedynku Macieja Zegana z Dariuszem Snarskim, koszulki grupy Tymex Boxing Promotion, a także obrazy wyszywane przez lokalne artystki.

Wsola (Gmina Jedlińsk)

We Wsoli finał WOŚP nietypowo połączono z balem karnawałowym, który odbył się
w sobotę 11 stycznia. Szkolną zabawę prowadził DJ Fala i zespół Czarne Perły. Nie zabrakło wielu atrakcji dla najmłodszych, takich jak wybór króla i królowej balu czy konkursu na najciekawsze przebranie. Przez całą imprezę zbierano pieniądze na rzecz WOŚP-u. Łącznie do puszek trafiło 4227,98 zł.

Foto: ZSP Wsola

Foto: ZSP Wsola

Zwoleń

W niedzielę w Kinie „Świt” zorganizowano koncerty: dzieci ze szkoły podstawowej oraz Zespołu REFLEX. Na licytacji dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. żeński strój Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz tort, ufundowany na tę okazję przez burmistrz Bogusławę Jaworską oraz starostę Waldemara Urbańskiego. Łącznie zebrano ponad 35 tys. zł.

Jedna odpowiedź do “DZIESIĄTKI TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA WOŚP”

 1. xyz pisze:

  PO to partia złodziei ??
  Dwóch członków PO, dwoje radnych stało się właścicielami szpitala w Mysłowicach za 135 tys. z

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.