Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

DZIEŃ PATRONA KDK

Październik 1, 2015

Cyganichy” z Wólki Tyrzyńskiej, „Kozaki” z Nowej Wsi, PSP Brzeźnica, „FC Pączki” z Janikowa, „Szczęściarze II” z PSP nr 3 w Kozienicach, „Stany” ze Stanisławic, „Rydze” z Piotrkowic i „Księżycowe Róże” z PSP nr 1 w Kozienicach, to te drużyny wzięły udział w konkursie zorganizowanym w ramach obchodów Dnia Patrona Kozienickiego Domu Kultury.

29 września w dniu imprezy, uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Dzień Patrona zorganizowany został już po raz czwarty i miał charakter konkursu adresowanego do uczniów klas piątych. Jego celem jest rozpropagowanie wiedzy o postaci i twórczości znakomitego kozienickiego kompozytora, dyrygenta, pianisty i aranżera Bogusława Klimczuka.

Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza polegała na rozwiązaniu quizu zawierającego 40 pytań dotyczących życia, twórczości i festiwali Bogusława Klimczuka. W drugiej części wszystkie drużyny miały za zadanie odwiedzić 5 stanowisk zlokalizowanych w różnych miejscach domu kultury, gdzie znajdowały się pytania nawiązujące do piosenek kompozycji Klimczuka: „Cyganicha”, „Rudy Rydz”, „Andriusza”, „Księżyc i róże” oraz „Czarny Alibaba”. Nad prawidłowym przebiegiem tego etapu konkursu czuwali pracownicy Kozienickiego Domu kultury. Trzecia i ostatnia część zatytułowana „Jaka to melodia?” polegała na odgadnięciu 8 utworów również kompozycji Klimczuka. W sumie można było zdobyć 205 punktów. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy obejrzeli film przybliżający sylwetkę i twórczość Bogusława Klimczuka przygotowany przez telewizję lokalną „Kronika Kozienicka”, a następnie udali się na poczęstunek.

Po zliczeniu punktów najlepsza okazała się drużyna „Szczęściarzy II” z PSP nr 3 w Kozienicach w składzie: Natalia Rutkowska, Igor Urban i Katarzyna Filipczuk zdobywając 163 punkty. Do konkursu drużynę przygotowała pani Bożena Markowska. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar, złote medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe – tablety oraz etui z klawiaturą.

 • Dużą trudność sprawiły nam stoiska tematyczne, tam nie poszło nam za dobrze, dlatego nie spodziewaliśmy się wygranej – powiedziała Kasia.
 • Podczas ogłaszania wyników towarzyszyły nam ogromne emocje, ponieważ do samego końca nie wiedzieliśmy czy uda nam się stanąć na podium – dodał Igor.
 • Tak naprawdę przygotowywaliśmy się do tego konkursu krótko, ale intensywnie i udało się – dodała Natalka.
 • Na drugim miejscu ze 155 punktami uplasowała się drużyna „Księżyc i róże” z PSP nr 1 w Kozienicach w składzie: Agata Augustyniak, Joanna Cichowlas i Aleksandra Łopatowska. Ich opiekunką była pani Elżbieta Skórnicka. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymali srebrne medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe – radiomagnetofony. Trzecie miejsce z ilością 149 punktów zajął zespół z Janikowa, czyli „FC Pączki” w składzie: Filip Smolarczyk, Jakub Ociesa i Oliwia Giza, a opiekunką była pani Katarzyna Dębowska – Wawrzak. Oprócz pamiątkowych dyplomów i brązowych medali otrzymali także odtwarzacze MP4 ze słuchawkami. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz gadżety KDK.

  Mat. Aleksandra Pajda – KDK

  Pamiątkowe zdjęcie

  Szczęściarze II - zdobywcy I miejsca

  Księżycowe Róże - zdobywcy II miejsca

  FC PÄ…czki - zdobywcy III miejsca

  Komisja złożona z pracowników KDK podczas liczenia punktów

  Stoisko Cyganicha

  Stoisko Rudy Rydz

  Stoisko Czarny Alibaba

  Stoisko Księżyc i róże

  Stoisko Andriusza

  Dzień Patrona poprowadziły Agnieszka Żarłak i Halina Koryńska z KDK

  Tygodnik OKO

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.