Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

DZIEJE SIĘ W PIONKACH!

Marzec 24, 2015

Turniej o puchar burmistrza miasta Pionki

  KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANa fot.   Od lewej sędzia Marek Niedźwiecki, zwycięzca turnieju Igor Kowalski, Dyrektor MCKiB Bożena Nakoneczna

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANa fot. Od lewej sędzia turnieju Marek Niedźwiecki,  zdobywca drugiego miejsca Jakub Skiba, dyrektor MCKiB Bożena Nakoneczna

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANa fot. Od lewej sędzia Marek Niedźwiecki, najlepszy pionkowski junior Szymon Buba, dyrektor MCKiB Bożena Nakoneczna

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERANa fot. Od lewej sędzia Marek Niedźwiecki, najlepsza  juniorka Nicola Jaranowska, dyrektor MCKiB Bożena Nakoneczna

          W ostatnią niedzielę odbył się w pionkowskim MCKiB, już trzeci w tym roku turniej szachowy. Tym razem przedmiotem zmagań był puchar ufundowany przez burmistrza Pionek Romualda Zawodnika. Na starcie pojawiła się w – porównaniu do ostatniego turnieju – rzesza pasjonatów „królewskiej gry” (38 osób). Gracze rywalizowali na dystansie sześciu rund w tempie 30 minut na całą partię dla każdego zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Marek Niedźwiecki z Radomia. Turniej stał na dosyć wysokim poziomie. Na liście startowej mogliśmy zaobserwować kilku szachistów legitymujących się pierwszą kategorią szachową. Niemniej listę tę rozpoczynał młody kandydat na mistrza Igor Kowalski, reprezentujący klub szachowy Polonia Warszawa. Jak się okazało po zakończeniu ostatniej rundy jego ranking nie był dziełem przypadku, gdyż z dorobkiem punktowym 5.5/6, zajął on pierwsze miejsce. Drugie miejsce ze zgromadzonymi pięcioma punktami zajął mieszkaniec Pionek, Jakub Skiba, który jedyną porażkę doznał właśnie w partii ze wspomnianym zwycięzcą. Dodatkowo dostał on nagrodę dla najlepszego pionkowskiego gracza. Z kolei trzecie miejsce zajął reprezentujący klub KLIM UKSz Gambit Starachowice, Waldemar Mróz zdobywając podobnie jak Jakub Skiba 5/6. O końcowym wyniku zadecydowała tutaj punktacja pomocnicza (tzw. Bucholtz). Najlepszym juniorem został naturalnie Igor Kowalski. Najlepszą kobietą Nicola Jaranowska z Radomia. Najlepszym juniorem z Pionek Szymon Buba.

Wyniki turnieju:
M-ce Tytuł Nazwisko Imię Pkt. MBch. Bch.
1 / k /Kowalski, Igor / 5.5 / 14.50 / 22.50
2 II Skiba, Jakub 5.0 17.00 25.50
3 I++ Mróz, Waldemar 5.0 15.50 22.50
4 I Stopka, Tomasz 4.5 14.50 22.00
5 II Siek, Jerzy 4.5 12.50 20.00
6 II Młynarski, Kamil 4.0 14.50 21.50
7 I Wolski, Jerzy 4.0 13.00 20.50
8 I Zawodnik, Konrad 4.0 13.00 20.00
9 Naglik, Maciej 4.0 12.50 19.00
10 III Środziński, Jerzy 4.0 12.50 18.50
W celu zapoznania się z pełnymi wynikami odsyłamy do strony: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_1621/index.html?l=pl

 

 

Pierwszy dzień wiosny w Publicznym gimnazjum nr 2

 Klasa I A wraz z wychowawczynią Anną Kusmirek  Na fot. Klasa I A wraz z wychowawczynią Anną Kusmirek

Klasa III A i ich wychowawczyni Maria StępieńNa fot. Klasa III A i ich wychowawczyni Maria Stępień

           W miniony piątek uczniowie Publicznego Gimnazjum numer 2 w Pionkach, postanowili przy skromnej pomocy swoich wychowawców uczcić pierwszy dzień wiosny – dzień jakże wyjątkowy dla większości uczniów. W szkolnej tradycji przylgnęło do niego niechlubne miano „Dnia Wagarowicza”, jednak tutejsi uczniowie i nauczyciele udowodnili w bardzo fajny sposób, że w szkole można bawić się o wiele lepiej niż na wagarach. Chodzi przecież o to, by stworzyć młodym okazję do wspólnej zabawy, która okaże się atrakcyjniejsza niż samowolne wyjście nad staw. W ten sposób młodzież nie tylko uczy się spędzania czasu w sposób ciekawy, ale również jest bezpieczna. Już od 15 lat szkoła im. Adama Mickiewicza przechodził pod panowanie uczniów. Mieli oni dzięki temu znakomitą okazję do demonstracji swojej kreatywności na forum szkoły, m.in. organizując wymyślne konkursy. Uczniowie, jak i ich nauczyciele „zawiesili na kołku” obowiązujące szkolne reguły, i razem ruszyli w podróż po różnobarwnych kulturach i opowieściach. Na korytarzach szkoły można było spotkać postaci żywcem wyrwane z bajek, czy też słynny angielski zespół „The Beatles”. Na sali gimnastycznej odbyły się prezentacje klas i barwny korowód przebierańców. Kolejnym punktem była szkolna edycja Familiady, w trakcie której uczestnicy musieli wykazać się znajomością ortografii, hierarchii szkolnej, czy wiedzy komiksowej. Zajęcia zakończono rozgrywkami sportowymi.
O tym, że ta idea, powielana od tak długiego czasu jest nadal atrakcyjna dla uczniów, niech zaświadczą chociażby ich uśmiechnięte twarze na zdjęciach które załączamy.

Światowy Dzień Zespołu Downa w PG 2 w Pionkach

Uczniowie PG2  i ich własnoręcznie wykonane aniołki.Na fot. Uczniowie PG 2 i ich własnoręcznie wykonane aniołki

21 marca to data odnosząca się do wielu wydarzeń. Dla większości ludzi jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, dla innych związany z tym pierwszym, dzień wagarowicza. Natomiast dla całej społeczności Publicznego Gimnazjum nr 2 jest to głównie Światowy Dzień Zespołu Downa.

Od wielu lat w uczniowskich szeregach PG 2 znajdują się uczniowie niepełnosprawni intelektualnie, wśród nich uczniowie z zespołem Downa. Z tego względu 21 marca był dniem szczególnym dla wszystkich osób związanych z tą szkołą. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.
Osoby dotknięte tą chorobą wiedzę i umiejętności nabywają poprzez obserwacje i naśladownictwo oraz odpowiednie oddziaływania edukacyjno-terapeutyczne, które przygotowują ich do samodzielnego funkcjonowania w środowisku w dostępnym dla nich zakresie. Są bardzo spostrzegawcze, ciekawe świata i dociekliwe. Cechą charakterystyczną dla wszystkich osób z zespołem Downa jest życzliwość, bezinteresowna pomoc i empatia. Szybko wczuwają się w stany emocjonalne kolegów, rodziców, nauczycieli i próbują intuicyjnie pomóc. Posiadają zainteresowania, pasje i talenty.

Osoby z zespołem Downa obdarzają zaufaniem każdego, kto okaże im zainteresowanie, troskę i poświęci swój czas, odwdzięczając się przyjaźnią – mówi Marta Olejarczyk, nauczyciel kształcenia specjalnego, wychowawca klasy specjalnej.

Ten wyjątkowy dzień uczniowie klasy specjalnej uczcili rozdając kolegom i nauczycielom samodzielnie wykonane aniołki z gipsu.

Pedagodzy PG2 zachęcają wszystkich chcących poznać specyfikę życia i funkcjonowania dzieci z zespołem Downa do lektury książki „Cela, odpowiedź na zespół Downa” Anny Sobolewskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.