Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

CZESŁAW (ZA)ŚPIEWA W KOZIENICACH

Lipiec 8, 2014

   Już 18 lipca, Czesław Śpiewa wystąpi w Kozienicach. Znaną grupę z charyzmatycznym Czesławem Mozilem na czele będziemy mogli usłyszeć w Galerii Smaku przy ul. Kochanowskiego 5. Tam też można kupić bilety. Początek koncertu o godz. 20:30.

Grupa Czesław Śpiewa swoje występy na żywo podnosi do rangi spektakli muzycznych. To wielobarwne widowiska z wirtuozerskimi popisami instrumentalnymi – wszyscy członkowie zespołu są absolwentami Royal Danish Music Academy – oraz freestyle’ową konferansjerką rodem z kabaretu artystycznego. Tutaj muzyka przeplata się z autobiograficznymi anegdotami i nietuzinkowymi żartami. Mają na koncie 15 nominacji do „Fryderyków”, 3 zdobyte statuetki, ponad 800 zagranych koncertów w Polsce i za granicą.

2_czesiek

Zespół Czesław Śpiewa tworzy siedem idealnie skomponowanych indywidualności i osobowości muzycznych. Oto oni i ich przebogate instrumentarium:

Czesław Mozil – vocal, akordeon, fortepian, melodica;

Marie Louise von Bulow (Sosser) – kontrabas, bas elektryczny, gitary, flet poprzeczny, chórki;

Karen Duelund Guastavino – saksofon barytonowy, saksofon sopranowy, klarnet, klarnet basowy, flet prosty, auto harfa, małe instrumenty perkusyjne, melodica, chórki;

Martin Bennebo Pedersen – akordeon, organy, fortepian, chórki;

Troels Drasbeck – perkusja, dzwoneczki, guitalele, chórki;

Hans Find Moeller – gitara elektryczna, gitara basowa, kontrabas, flet prosty, ukulele, trąbka, chórki;

Jakob Munck Mortensen – parówka, trąbka, susafon, flet prosty, chórki.

Muzycy zabierają swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy. Używają do tego szerokiej gamy instrumentów, improwizują, reagują na nastroje publiczności, tworzą niesamowity klimat.

fot. Katarzyna Widmańska

Jedna odpowiedź do “CZESŁAW (ZA)ŚPIEWA W KOZIENICACH”

 1. Jakub pisze:

  Patrząc dzisiaj na stronie urzędu w pytaniach do burmistrza moją uwagę przykuło pytanie dotyczące ustawienia Toi Toi’ów w mieście, i odpowiedź brzmi, że nie zachodzi konieczność stawiania nowych. Chwila! Jak to nie zachodzi konieczność stawiania nowych? Ja rozumiem, że Kozienice otaczają lasy, laski, wszędzie pełno krzaków, itp.
  Czy jeśli jestem na skwerze przy stadionie, gdzieś między blokami na osiedlu Energetyki, to chcąc załatwić potrzebę muszę udać się do najbliższego lasu lub szukać drzewa, by się załatwić? Wielokrotnie głośno było, iż na klatce schodowej ktoś załatwiał swoją potrzebę, bo nie miał gdzie. Nadal można spotkać się z tym zjawiskiem. Dlatego uważam, że wybudowanie kolejnych WC na terenie Kozienic jest jak najbardziej potrzebne.
  Może skończy się narzekanie, że gdzieś na trawniku czuć niemiłą woń i to nie po psie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.