enea_kozienice

CZERWONO W JEDLNI!

Wrzesień 22, 2013

26 września:
W dniu dzisiejszym obradowała Komisja Dyscypliny ROZPN. Decyzją komisji, na klub GKS Jodła Jedlnia-​​Letnisko została nałożona kara finansowa w wysokości 1200 zł. Ponadto dwóch zawodników zostało zawieszonych na okres odpowiednio – 2 (Emil Kapusta) i 3 mecze ( Cezary Kubryn). -Kara finansowa nałożona została za brak zabezpieczenia porządkowego na obiekcie, za wbiegnięcie na boisko innych osób niż zawodników i poczucie zagrożenia, które wyraził sędzia spotkania w pomeczowym protokole-powiedział naszemu portalowi Artur Prasek – prezes Jodły, po dzisiejszym posiedzeniu. – Komisja w ogóle nie wzięła pod uwagę naszych argumentów , czy wyjaśnień , dodaje rozgoryczony prezes. -To będzie dla nas niewątpliwie „historyczny” mecz, kończy sarkastycznie prezes Prasek.

Inf. własna ( fot. OKO)

CZTERY CZERWONE KARTKI  w jednym meczu to rzadkość, tym bardziej wyjątkowa,gdy otrzymują je zawodnicy jednego tylko zespołu i to podczas jednej połowy!

Tak się wydarzyło podczas dzisiejszego spotkania Jodły z Wulkanem Zakrzew. Zawodnicy Jodły Jedlnia -Letnisko kończyli mecz w siódemkę.  W ciągu 6 minut sędzia pokazał 3 czerwone kartoniki gospodarzom. Pierwszą ( za drugą żółtą za faul) otrzymał w 69 min. grający trener Krzysztof Oczkowski, kolejne ” czerwa” sedzia pokazywał co 2 minuty. Ostatnią -czwartą otrzymał Emil Kapusta w 88 min.Na boisku pozostał skład regulaminowy na zawody w piłkę ręczną, ale gdyby zdarzyło się jeszcze jedno wykluczenie to mecz został by przerwany a Wulkanowi przyznano by walkower. Tak się jednak nie stało i goście wyjechali ze stadionu w Kieszku z jednobramkową zdobyczą. Gola strzelili po wznowieniu gry po trzeciej czerwonej kartce dla Jodły w 75 minucie meczu – po kartce, której raczej być nie powinno. Natomiast już kompletnym zaskoczeniem dla obserwatorów, w tym dla naszego reportera była jednak druga – w kolejności -czerwona kartka. Wystarczyło trochę aktorstwa, nadgorliwość sędziego i tzw. kartka „z kapelusza” stała się faktem. Po tych decyzjach sędziego mecz stał się coraz ostrzejszy, jedną z „ofiar” stał się doświadczony
i zazwyczaj bardzo spokojny ( od 30 meczów -bez kartki!) Dariusz Rysiewski. Żółty kartonik zobaczył za próbę dyskusji z sędzią głównym zawodów Sebastianem Młodawskim.
Po spotkaniu doszło do  przepychanek.  Obecność policji  zapobiegła fizycznemu atakowi na sędziego głównego ale około stu fanów Jodły jeszcze długo czekało przed budynkiem na wyjście sędziów, jednak perswazja policjantów pomogła i w chwili odjazdu naszego reportera kibice zaczęli rozchodzić się do domów. Prezes Jodły nie krył wzburzenia. -Nie rozumiem jak można tak sędziować, kompletnie nie wiem jakim składem będziemy teraz grac przez najbliższe 3-4 spotkania. Sędzia wystąpił w głównej roli i sam niepotrzebnie podgrzał atmosferę- kontynuował prezes. O tym co się wydarzyło podczas tego meczu prezes ROZPN -Sławomir Pietrzyk, dowiedział się od naszego reportera. Obiecał sprawą się zainteresować i poinformować naszą redakcję o swoich ustaleniach.
PS. Jak nas poinformował prezes Jodły Artur Prasek oficjalne pismo z protestem w tej sprawie trafi we wtorek do ROZPN.

JODŁA JEDLNIA LETNISKO  –  WULKAN ZAKRZEW   0:1 (0:0)

jodła_5150_I połowa Jodła_5151_dopinguje Żyleta jodła_5155I połowa Jodła_5165_ w przerwie było jszcze miło Do przerwy były emocje i było miło… a po przerwie Wulkan zaatakował ale i Jodła miała kolejne sytuacje (fot.poniżej)
jodła_5191
jodła_5197_ czerwień dlak.oczkowskiegoCzerwona kartka dla grającego trenera Krzysztofa Oczkowskiego (69 min)

jodła_5215_bramka
Tak padła bramka dla Wulkanu. 75 min.-po 3 czerwonej kartce, rzut wolny,dośrodkowanie ,główka i bramka.

jodła_5227

jodła_5231www

jodła_5232

jodła_5233po meczu wszyscy mieli pretensje do sędziego, do akcji wkroczyła także policja.

2 odpowiedzi na “CZERWONO W JEDLNI!”

1. redakcja pisze:

Oświadczenie skierowane do Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w sprawie GKS Jodła Jedlnia-Letnisko
    Władze Gminy Jedlnia-Letnisko wyrażają swoje oburzenie postępowaniem „sędziego” podczas meczu Jodła Jedlnia – Wulkan Zakrzew. W naszej ocenie było to skandaliczne postępowanie, nie mające nic wspólnego z rzetelną oceną sportowej rywalizacji.
    Samorząd Gminy Jedlnia-Letnisko wspólnie z Zarządem GKS Jodła Jedlnia-Letnisko, działaczami, piłkarzami i kibicami od dwóch lat dokłada wszelkich starań, by drużyna o tak długiej tradycji się rozwijała. Została stworzona wspólnie z kibicami fantastyczna atmosfera na trybunach. Drobne incydenty jakie się zdarzają są praktycznie niezauważalne, przy problemach jakie mają Okręgowe Związki Piłki Nożnej i służby porządkowe z innymi klubami w skali kraju. Drużyna Jodły w tym sezonie grała bezbłędnie, nie tracąc punktów i była na najlepszej drodze do awansu do IV ligi. O fenomenie Jodły mówi się w całym regionie. Czy w Polsce zawsze musi być tak, że jak coś komuś dobrze idzie, to należy nasypać przysłowiowego piachu w tryby? W dodatku w taki sposób? To nie jest przypadek, że 4 zawodników Jodły w jednym spotkaniu na swoim obiekcie dostaje 4 czerwone kartki a i tak przegrywa tylko 1 bramką, z drużyną, która do niedawna walczyła na IV-ligowych boiskach. Wykluczenie kluczowych 4 zawodników Jodły z najbliższych rozgrywek może skutecznie zablokować nasze plany i marzenia o rozwoju futbolu w Gminie Jedlnia-Letnisko. Z resztą już się mówi głośno, że była to zmowa kolejnych drużyn, które będą grały z GKS Jodła. To metoda na zatrzymanie Jodły na kilka następnych kolejek. Zaznaczamy, że to ze środków Samorządu Gminy Jedlnia-Letnisko jest utrzymywany Klub, gra on także na obiekcie gminnym. Uderzenie w Klub w taki nieetyczny sposób, to uderzenie także w naszą lokalną społeczność. Dlatego domagamy się unieważnienia niedzielnego meczu i ponownego go rozegrania przy obecności obserwatorów z ROZPN.