Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

CHYNÓW. SZEŚĆ NASTOLATEK TRAFIŁO DO SZPITALA Z OBJAWAMI ZATRUCIA

Kwiecień 4, 2014

Policja z Grójca ustala okoliczności, w których sześć nastolatek z objawami zatrucia zostało przewiezionych do szpitala. Przyczyną zatrucia mógł być dym pochodzący z ogniska rozpalonego przy pobliskim cmentarzu. Miejscowi policjanci zatrzymali mężczyznę, który mógł to ognisko rozpalić.

W środę cztery uczennice Publicznego Gimnazjum w Chynowie zgłosiły się do sekretariatu szkoły, gdzie poskarżyły się na problemy z oddychaniem, zawroty głowy i wymioty. Kolejne dwie zasłabły. Uczennice klasy trzeciej w wieku 15 i 16 lat, biegały po boisku podczas lekcji wychowania fizycznego. Z okolicznego cmentarza dochodził gryzący dym. Strażacy ewakuowali szkołę. Nastolatki trafiły do szpitala w Grójcu. Znajdują się pod obserwacją. Ich stan zdrowia jest stabilny.

Miejscowi policjanci zatrzymali mężczyznę, który mógł to ognisko rozpalić. 56-latek zajmujący się cmentarzem twierdzi, że palił ognisko tylko z gałęzi. Mężczyzna  może odpowiedzieć za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia uczennic. Prowadzone postępowanie pokaże czy w ognisku nie były palone również niebezpieczne substancje.

asp. Agnieszka Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.