Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

CAL {PROGRAMOWANIE};

Październik 29, 2015

Co to jest programowanie? Na co może przydać się wiedza z dziedziny programowania? Na te, a także wiele innych pytań znaleźli odpowiedź uczniowie, którzy wzięli udział w spotkaniu pt. „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. W poniedziałek 26 października Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach gościło Michała Kłosińskiego, który opowiadał o kodowaniu.

W spotkaniu uczestniczyło w sumie 30 uczniów obydwu gimnazjów oraz z PSP nr 5 i PSP nr 2 w Pionkach. Celem projektu było zainteresowanie młodych osób nauką kodowania – pokazanie im, że programowanie to nie tylko przyszłościowa umiejętność, ale też źródło radości i satysfakcji. A także, co bardzo ważne może to być świetna zabawa, która wbrew pozorom nie wymaga na tym etapie ogromnej wiedzy czy szczególnych umiejętności.

Prowadzący warsztaty profesjonalista w tej dziedzinie – Michał Kłosiński w ramach projektu odwiedza biblioteki, szkoły i domy kultury w całej Polsce.Przez swój udział w projekcie chcę udowodnić i pokazać młodym ludziom, że warto poświęcić chociaż pół godziny dziennie na zabawę z programowaniem, aby móc związać swoją przyszłość z nowoczesnymi technologiami. Warto, bo później przekłada się to na dobrą pracę, za sensowne pieniądze. Jeśli choć garstkę z tych dzieciaków zainspiruję do działania, to będę dumny – mówi prowadzący warsztaty.

Podczas spotkania Michał Kłosiński opowiadał o kodowaniu w ciekawy i dostępny sposób. Oprogramowanie Scratch, z którego korzystano jest proste niemal jak zbawa puzlami. Trzeba tylko włączyć co nieco matematycznego, logicznego myślenia. Podsumowaniem, wszystkiego czego dzieciaki dowiedziały się podczas warsztatów było ściganie się własnoręcznie zaprogramowanymi robotami. Z ankiet na koniec spotkania wynika, że zajęcia bardzo się podobały i zachęciły młodych ludzi do dalszej zabawy z programowaniem.

Spotkanie jest elementem czwartej edycji projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, w którym uczestniczy Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Jest to przedsięwzięcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Mat. Alicja Gryz-Wasil

Link_do_przyszlosci_26_10_2015_02

Link_do_przyszlosci_26_10_2015_14

Link_do_przyszlosci_26_10_2015_23

Link_do_przyszlosci_26_10_2015_28

Link_do_przyszlosci_26_10_2015_30

Link_do_przyszlosci_26_10_2015_67

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.