Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

TO BYŁA WYJĄTKOWA NOC

Maj 25, 2015

17 maja w całej Polsce muzea świętowały Noc Muzeów. Tak było również w Warce. Pracownicy Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego przywitali Gości ubrani w stroje z epoki XVIII w. Suknie dam dworu i szlacheckie kontusze wprowadzały zwiedzających w czasy Kazimierza Pułaskiego. Na spacer po odnowionych pałacowych wnętrzach wybrało się ponad… 730 osób!

Oprócz zwiedzania muzeum, nasi Goście mogli podziwiać wystawę prac dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Spotkałem Pana Kazimierza”.

Wernisaż wystawySpotkałem Pana Kazimierza” i oficjalne ogłoszenie wyników konkursu były dopiero początkiem atrakcji przygotowanych dla Gości przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

Od godziny 19-ej, na piętrze pałacu Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki „WARG” prezentował gry historyczne. Każdy ze zwiedzających mógł przysiąść do planszy i przenieść się do epoki średniowiecza, renesansu lub XIX wieku.

W tym samym czasie kiedy pasjonaci intelektualnej rozrywki na planszach toczyli napoleońskie bitwy, na muzealnym tarasie z koncertem pt.: „IN BLANCO” wystąpił Dariusz Rączka i zespół FANTASMAGORIA. W muzealnej bibliotece koncertowali zaś pianiści: Mateusz Miziołek z Warki i Andrzej Wartyni z Radomia, którzy prezentowali utwory klasyczne oraz popularne, w tym m. in. znane motywy muzyczne z filmów.

Gdy już noc zapadła za oknami, pracownicy Muzeum, na czele z panią dyrektor Iwoną Stefaniak, zabrali Gości na spacer po zabytkowym parku w Winiarach. Opowiadano o procesie rewitalizacji, przyrodzie i oczywiście miejscowych legendach.

Wareckie muzeum obiecało, że w czasie Nocy Muzeów będzie czynne do ostatniego Gościa. Obietnica została dotrzymana. Impreza zakończyła się o godz. 2.00 w nocy, po opuszczeniu pałacu przez ostatnich zwiedzających.

To była wyjątkowa Noc… Spotkanie ze zwiedzającymi, pomimo zmęczenia, było dla nas wielką przyjemnością. Mamy nadzieję, że wrócą jeszcze nie raz do Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce i do malowniczego parku w Winiarach.

Info. muzeum

IMG_4773

IMG_4842

IMG_5175

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.