Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

„BOMBOWY” RADOM. EWAKUACJA NA DUŻĄ SKALĘ

Luty 21, 2014

   700 osób ewakuowano po tym, jak policjanci z Radomia otrzymali informacje dotyczące podłożenia ładunków wybuchowych w dwóch budynkach na terenie miasta. Na szczęście oba alarmy okazały się fałszywe.

W czwartek przed godz. 12:00, informację o podłożonym ładunku wybuchowym w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Limanowskiego przekazała anonimowa osoba dzwoniąc do pracownic tej instytucji.

– Policja natychmiast uruchomiła wszystkie procedury i policjanci wszczęli alarm bombowy. W stan gotowości zostały postawione wszystkie służby ratunkowe i techniczne. Policjanci zabezpieczyli teren budynku i jego okolice. Ewakuowano z budynków ok. 300 osób.  Policyjni pirotechnicy bardzo dokładnie sprawdzili budynek i teren do niego przyległy pod względem pirotechnicznym Zaangażowani w działania policjanci podczas przeszukania nie znaleźli żadnego ładunku – tłumaczy Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Po godzinie 14:00 zakończono czynności – alarm okazał się fałszywy.

bombowy

Jednocześnie z czynnościami sprawdzającymi na miejscu, policjanci rozpoczęli namierzanie  osoby, która przekazała informację o podłożeniu materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze ustalają kto jest odpowiedzialny za zaangażowanie tak dużych sił i ewakuację osób.

Natomiast przed godz. 13:00, policja otrzymała informację z Wrocławia, z zarządu jednej z sieci sklepów, że w jednym z ich sklepów na terenie kraju podłożony jest ładunek wybuchowy. Dlatego sprawdzono także sklep w Radomiu. W budynku przy ulicy 25- Czerwca pojawiły się wszystkie służby. Dyrekcja zarządziła ewakuację pracowników i klientów – w sumie ok. 400 osób. Pirotechnicy sprawdzili wszystkie pomieszczenia – na szczęście ta informacja również okazała się fałszywa.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zgłoszeń i ustalają sprawców. Za fałszywe zawiadomienie o nieistniejącym zagrożeniu, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.