Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

BĘDZIE KOMIKS O KAZIMIERZU PUŁASKIM!

Czerwiec 15, 2015

Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce otrzymało dotację z programu Patriotyzm Jutra realizowanego przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, na realizację komiksu o polsko – amerykańskim bohaterze Kazimierzu Pułaskim.

Głównym zamysłem projektu jest chęć przedstawienia Kazimierza Pułaskiego w bardziej przystępny sposób – nie ukrywam, że pisząc ten projekt zależało mi na tym żeby przyciągnąć również jak największą liczbę młodych ludzi do zainteresowania się tą jakże barwną postacią, często pomijaną w historiografii polskiej. Ponadto komiks o Kazimierzu Pułaski to kontynuacja serii komiksów o historii Warki, które realizujemy razem ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. od 2006 r. – powiedziała dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce Iwona Stefaniak.

Problematyka historyczna zawarta w komiksie ma dotyczyć historii XVIII- wiecznej Rzeczypospolitej, konfederacji barskiej oraz losów jednego z najzdolniejszych konfederatów barskich, generała brygady wojsk amerykańskich, ojca kawalerii amerykańskiej. Nad przygotowaniem komiksu czuwać będą: dr Remigiusz Matyjas oraz dyrektor Muzeum Iwona Stefaniak, a za przygotowanie materiałów ikonograficznych odpowiedzialny będzie dział merytoryczny Muzeum im. K. Pułaskiego.

Zapraszamy Samorządy Gmin, Instytucje i prywatne firmy, które przyczyniły się do powstania poprzednich edycji komiksów o historii Warki, do wsparcia naszego kolejnego projektu.

info. Muzeum

pułaski1

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.