Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

BARWIK I ZANGEL MAJĄ NAJLEPSZE NOSY W KRAJU!

Wrzesień 7, 2013

NAJLEPSZE NOSY W KRAJU
Asp. Paweł Pikała z KMP w Płocku z owczarkiem niemieckim – Barwik i asp. Jacek Zajda z KPP w Pułtusku z cocker spanielem – Zangel, zwyciężyła w Sułkowicach. Kierownikiem drużyny był asp. Marcin Kłos z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu.

Drużyna policyjnych przewodników z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu zwyciężyła w XIII Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji, które odbyły się w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Mazowieccy policjanci odebrali nagrody z rąk nadinsp. Marka Działoszyńskiego – Komendanta Głównego Policji.

mistrzostwa (15)_I MIEJSCE

mistrzostwa (14)

Po 3-letniej przerwie, w dniach 4–6 września br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbył się XIII Finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. Organizatorem Finału Mistrzostw było Centrum Szkolenia Policji, a nadzór nad jego organizacją i przebiegiem pełnił Komendant CSP. Celem przedsięwzięcia było podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych przewodników oraz sprawności użytkowej psów służbowych Policji, jak również propagowanie efektywnego wykorzystania psów służbowych w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.
Najlepsi przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych oraz przewodnicy psów do wyszukiwania zapachów narkotyków z całego kraju, przez trzy dni walczyli o indywidualne i drużynowe miejsca na podium. W Mistrzostwach wystartowało 17 drużyn, w skład których wchodził kierownik drużyny oraz dwaj przewodnicy. KWP zs. w Radomiu reprezentowała drużyna w składzie asp. Marcin Kłos z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu, który był kierownikiem oraz asp. Paweł Pikała z KMP w Płocku z owczarkiem niemieckim – Barwik i asp. Jacek Zajda z KPP w Pułtusku z cocker spanielem – Zangel.
Finał Mistrzostw obejmował następujące konkurencje: chodzenie przy nodze bez smyczy, zatrzymanie w marszu, „siad” w marszu, warowanie w marszu, aportowanie, pozostawanie w marszu, pokonanie ściany, pokonanie tunelu, pokonanie kładki, pokonanie drabiny, a także szukanie zapachu materiału wybuchowego/narkotyku w środkach komunikacji masowej lub transportu towarowego, w samochodach osobowych, w bagażach i w pomieszczeniach.
Po zaciętej rywalizacji najlepszymi przewodnikami psów służbowych okazali się policjanci z KWP zs. w Radomiu. Drugie miejsce zajęła drużyna KWP z Białegostoku, a trzecie miejsce zajęli policjanci z KWP w Rzeszowie. Asp. Jacek Zajda zajął także drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw. Pierwszy był asp. Adam Sołowiej z KWP w Białymstoku, a trzeci mł. asp. Janusz Kochanowski z KWP w Opolu.
Mazowieccy policjanci odebrali nagrody z rąk nadinsp. Marka Działoszyńskiego – Komendanta Głównego Policji. Funkcjonariusze odebrali gratulacje także od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Cezarego Popławskiego oraz licznie zgromadzonych gości.
Kynologiczne Mistrzostwa Policji są świetną formą doskonalenia zawodowego, która służy podnoszeniu kwalifikacji, uzupełnieniu wiedzy, a także stwarza możliwość wymiany doświadczeń między przewodnikami psów służbowych. Takie przedsięwzięcie sprzyja również integracji środowiska kynologicznego oraz popularyzacji tej trudnej i odpowiedzialnej służby.
Autor: CSP Legionowo/KWP Radom/RJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.