Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

ARESZTOWANIA W ENERGETYCE

Kwiecień 22, 2015

Biznesmen Andrzej W. prezes spółki energetycznej ELEKTRIX zatrzymany został przez funkcjonariuszy CBA – poinformowało Radio ZET.

Zatrzymanie prezesa, który miał swego czasu szerokie powiązania z Elektrownią „KOZIENICE”, CBA dokonało na polecenie prokuratury apelacyjnej w Katowicach.

W śledztwie prowadzonym przez tą prokuraturę zatrzymanych zostało już kilkanaście osób – w większości powiązanych z prominentnymi politykami PSL. Według rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego, Andrzej W. usłyszy zarzuty korupcyjne. – W tej chwili w domu i w biurach Elektrixu trwają przeszukania. Później prokuratorzy przesłuchają prezesa i wtedy dopiero najprawdopodobniej usłyszy on zarzuty. Katowickie śledztwo trwa od dwóch lat – prokuratorzy badają korupcyjne powiązania biznesu i działaczy związanych z Polskim Stronnictwem Ludowym – dowiedział się reporter Radia ZET Roman Osica.

Spółki Andrzeja W. prowadziły szerokie interesy z Elektrownią „Kozienice”. Kilka lat temu pojawiły się pogłoski o nieprawidłowościach związanych z odbiorem popiołów lotnych z Elektrowni. W 2010 roku, umowę na odbiór popiołów podpisała firma Andrzeja W. Jak się dowiedzieliśmy umowa została zawarta z wolnej reki, czyli w trybie bezprzetargowym, na okres pięciu lat. Prezesem zarządu Enea Wytwarzanie S.A. był wtedy Krzysztof Zborowski.


cba

Tygodnik OKO

2 odpowiedzi na “ARESZTOWANIA W ENERGETYCE”

 1. re pisze:

  Prezesem od handlu był Arkadiusz Krakowiak.Tak na marginesie:)

 2. lubicz pisze:

  Gdzie okiem sięgnąć tam syf.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.