Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

AKCJA CZADOSTOP!!

Listopad 4, 2015

Jak co roku w okresie tzw. grzewczym, kiedy temperatury oscylują w okolicach 0 stopni, zapominamy o instalacjach grzewczych, często dzięki którym możemy komfortowo czuć się w naszych „4 ścianach„. Problemem jest czad, który może uwalniać się z nieszczelnych instalacji czy złej eksploatacji urządzeń i jak co roku ostrzegamy i apelujemy, tym razem poprzez akcje „Czadostop!„.

Wraz z początkiem sezonu grzewczego rozpoczęła się społeczna akcja edukacyjno-informacyjna „Czadostop!„. Celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy na temat czadu oraz konsekwencji wynikających z niewłaściwej eksploatacji urządzeń, które mogą emitować tlenek węgla. „Cichy zabójca” lub „nie dla czadu” to nie tylko slogany pojawiające się corocznie w okresie jesiennym, to apel do rozsądku całego społeczeństwa. Według statystyk 3/4 dorosłych Polaków jest nieświadomych zagrożeń związanych z emisją czadu, co w konsekwencji odzwierciedla zatrważająca liczba zatruć śmiertelnych. Każdego roku czad zabija całe rodziny, zatruwa tysiące osób.

Powstrzymajmy to! Wystarczy pięć minut na poznanie czadu i metod zabezpieczenia przed nim domu.

Szczegółowe informacje, przedstawione w przystępny sposób, znajdą Państwo na oficjalnej stronie akcji „Czadostop!” – www.czadostop.pl.

Bartosz Chmielak
www.czadostop.pl

infografika czadostop

Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.