Informator


  • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
    ENEA WYTWARZANIE
    25 sierpnia 2016

    enea_kozienice

AGROTRAVEL 2015

Kwiecień 17, 2015

AGROTRAVEL 2015 jak co roku przyciągnął tysiące gości. Moc atrakcji przygotowana dla zwiedzających zadowoliła nawet najbardziej wybrednych turystów.

Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL to jedna z największych imprez wystawienniczych, która nie tylko integruje branżę turystyczną z obszarów wiejskich Europy, ale jest również wspaniałą okazją do prezentacji oferty wypoczynkowej i promocji „małych ojczyzn”.
Tegoroczna siódma edycja odbyła się w dniach 10 – 12 kwietnia 2015 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Targów Kielce SA.
Tradycyjnie w programie targów znalazły się prezentacje wystawców krajowych i zagranicznych, jarmark rękodzielnictwa i wyrobów artystycznych oraz degustacje potraw regionalnych.

Nie obyłoby się również bez konkursów dla wystawców i zwiedzających. W tym roku nasze województwo zdobyło drugie miejsce w konkursie na najlepsze stoisko. Niemniej jednak AGROTRAVEL nie ogranicza się tylko do imprezy targowej, gdyż głównym punktem programu była międzynarodowa konferencja Turystyka wiejska i agroturystyka – nowe paradygmaty dla XXI wieku, dedykowana ludziom nauki, przedstawicielom samorządów i instytucji lokalnych, czy właścicielom obiektów turystycznych i agroturystycznych. Imprezie towarzyszyły także inne istotne wydarzenia t.j. blok warsztatowo-dyskusyjny, Dzień Ekspercki Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Forum Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki.

W ramach targów można było wziąć udział w wizycie studyjnej i podążyć szlakiem wina lub odwiedzić gród średniowieczny. W tym roku ofertę atrakcyjnego wypoczynku na wsi zaprezentowało większość polskich regionów, Lokalne Grupy Rybackie, Regionalne i Lokalne Organizacje Turystyczne, właściciele gospodarstw agroturystycznych z kraju i z zagranicy oraz kilkadziesiąt Lokalnych Grup Działania. Wśród nich znalazło się i nasze Stowarzyszenie, które po sąsiedzku z LGD „Dziedzictwo i Rozwój” ze Zwolenia prezentowało najlepsze produkty z naszych regionów.

Na naszym stoisku smakołyków jak zwykle nie brakowało.

Specjały przygotowane przez Koło „Nowoczesna Gospodyni” ze Stanisławic, Zakład Masarski Sławomira Grzędy oraz Piekarnię Szeliga kusiły swoim zapachem. Swojskie wędliny, smalec, regionalny chleb oraz rozmaite ciasta nikogo nie pozostawiały obojętnym.Tradycyjnie nie zabrakło też regionalnej „kapusty dębowej”, która zachwycała nawej najbardziej wyrafinowanych smakoszy.Na spragnionych czekały natomiast naturalne soki „Frulina” oraz nalewki przyrządzane według starych, sprawdzonych receptur.

Podczas wystawy można było również obejrzeć pokaz wyplatania wikliny na żywo, w wykonaniu Grzegorza Gordata. Znalazło się i coś dla globtroterów – wydawnictwa informacyjno – promocyjne Ziemi Kozienickiej. A wszystko to przy wesołym akompaniamencie skrzypek. W sympatycznej, swojskiej atmosferze.

Aleksandra Wieczorek

AGROTRAVEL 2015

AGROTRAVEL 2015

AGROTRAVEL 2015

AGROTRAVEL 2015

AGROTRAVEL 2015

AGROTRAVEL 2015

AGROTRAVEL 2015

Źródło: Tygodnik OKO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.