Informator


 • NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE
  ENEA WYTWARZANIE
  25 sierpnia 2016

  enea_kozienice

WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Maj 25, 2014

GDZIE TEN LOKAL?

Takie pytaniew niedzielny poranek 25 maja zadawali sobie mieszkańcy Kozienic, którzy swoje komisje wyborcze (nr 17 i 19) mieli zlokalizowane w PSP nr 1 przy ul. T.Kościuszki 1. Po pierwsze zdenerwowani byli ci wszyscy, którzy wcześniej głosowali w przedszkolu nr4 , przy ul.Konstytucji 3 Maja, brak tam było jakiejkolwiek informacji, że mieszkańcy z tego obwodu tym razem głosują w „jedynce”, po drugie brak było jakiegokolwiek oznaczenia, szczególnie przy głównym wejściu od Kościuszki, że tu mieszczą się lokale komisji wyborczych. Ok. godz. 10 otrzymaliśmy kolejno dwa telefony od zdenerwowanych mieszkańców w tej sprawie. Nasz reporter natychmiast tam się pojawił i po rozmowie z członkami obu komisji prowizoryczne kartki z informacjami zostały naklejone na ogrodzeniach. Komisji nr 19 osobiście pomagał nasz reporter. Kilkanaście minut później, akurat w momencie jak dotarł tam nasz reporter, ogłoszenie o lokalizacji komisji wyborczych wywieszał na ogrodzeniu przedszkola nr 4 pracownik Urzędu miejskiego. Pytanie jest proste, kto powinien zadbać o wizualizację lokali wyborczych, lub inaczej komu po prostu nie starczyło wyobraźni lub chęci. O godzinie 10, przynajmniej w tych lokalach, frekwencja nie przekroczyła 1 %.

wybory_5849

wybory_5850

wybory_5855wybory_5860

WYBORY_5856

wybory_5851
WYBORY_5857

4 odpowiedzi na “WYBORY DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO”

 1. huragan pisze:

  Szanowna redakcjo, 26 maja to poniedziałek. Pozdrawiam 🙂

 2. Edmund Kordas pisze:

  Oczywiście,ale plama, dobrze, ze chociaż niedziela się zgadza:)

 3. gfgd pisze:

  Panie Edmundzie w przedszkole nr 4 nie była wymagana żadna informacja. Kto chciał się dowiedzieć że są zmiany to się dowiedział, a pretensje mają Ci którzy poszli na pamięć i nie patrzyli na tablice informacyjne UM.

 4. MA pisze:

  A kto tak bezmyślnie te okręgi pozmieniał? To nie wina mieszkańców, bo nikt normalny bełkotu Śmietanki dobrowolnie nie czyta. W przypadku takich zmian, w normalnych gminach info umieszcza się na klatkach schodowych w blokach, a po domach idzie kartka. Dziwnym trafem mieszkańcy Chinowa i Czterech Kopców też jeździli do Nowej Wsi, a ich komisja była w przedszkolu nr 3. Opatkowice wyrzucono z Piotrkowic na NW. W Piotrkowicach nie ma komisji, trzeba dymać na Przewóz. Ponadto dodatkowa komisja w OSP na Lubelskiej. Ciekawe czemu ten podział zrobiono tak bardzo pod obecną frakcję rządzącą…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.